معرفی‌دانشکده
 بنام آنکه جان را فکرت آموخت

دانشکده پیراپزشکی شیراز با بیش از سه دهه فعالیت، سابقه درخشانی در عرصه علم و دانش داشته و همواره دارای جایگاهی ممتاز و ویژه در سطح آموزش عالی کشور بوده است. این دانشکده به عنوان یکی از طلایه داران عرصه سلامت در طی این سال ها با تلاش مستمر اساتید فرهیخته و مجرب و کارکنان دلسوز و متعهد به آموزش و تربیت قشر عظیمی از دانشجویان علاقمند پرداخته است . حضور دانشآموختگانی توانمند از نظر علمـی و عملی در مراکز درمانی، آموزشـی و پژوهشـی در جای جای کشور عزیزمان گواهی بر این مدعاست.

امروزه برکسـی پوشیـده نیـست که رشته های تخصـصی پیراپزشکی شـامل علومآزمایشـگاهی و علوم پرتوی و رشته های تحصیلات تکمیلی مرتبط، نقش بسیار موثر در تشخیص بیماریها با استفاده از تکنولوژی های جدید دارد . لذا دانشکده پیراپزشکی شیراز ماموریت خود را از طریق آموزش و تربیت نیروی انسانی و متعاقباً تامین بخشی از نیازهای حوزه سلامت کشور با استفاده بهینه و مطلوب از منابع و تجهیزات در جهت دست یابی به حداکثر کارایی و اثربخشی به پیش می برد. ارتقای کمی وکیفی آموزش و پژوهش و ایجاد شرایط موثر در جهت فرایند یادگیری در سطوح مختلف تحصیلی از اهداف اصلی این دانشکده می باشد. امید است با یاری خداوند و پایبندی به تعهدات و توجه به اهداف راهبردی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، مسیر حرکت دانشکده به سوی تعالی هموارتر گردد.

                                                                                                                                            با احترام دکتر صدیقه شریف زاده رئیس دانشکده پیراپزشکی

 
 http://paramed.sums.ac.ir/icarusplus/export/sites/paramed-sch/picture/daneshkadeh2.jpg

                                                                                                                     

 
دانلود دفترچه تشکیلات دانشکده پیراپزشکی
 

دانشکده پیراپزشکی در سال 1366 برای تربیت متخصصین در زمینه علومپزشکی از ادغام سه مرکز (رشته های کاردانی و کارشناسی علومآزمایشگاهی دانشگاه شیراز، رشته کاردانی علوم آزمایشگاهی آموزشکده وابسته به وزارت بهداری و بهزیستی سابق و مرکز آموزش پرتوشناسی دانشگاه شیراز) تشکیل شده است .

 این دانشکده از سال 1366 لغایت 1370 در دو مقطع دکتری حرفه ای و کاردانی علوم آزمایشگاهی و از سال 1374 تا 1386 در دو مقطع کاردانی و کارشناسی روزانه و شبانه علوم آزمایشگاهی واز 1387 تا کنون در مقطع کارشناسی پیوسته علوم آزمایشگاهی فعالیت می نماید. از سال1379رشته کاردانی علوم آزمایشگاهی از شیراز به مجتمع علوم آزمایشگاهی گراش منتقل گردید.

این دانشکده در رشته تکنولوژی پرتوشناسی ( رادیولوژی ) نیز از سال 1364 در دوره کاردانی روزانه و کارشناسی روزانه و از سال 1375 الی 1387در دوره کاردانی شبانه و کارشناسی شبانه واز سال 1387 تاکنون در مقطع کارشناسی پیوسته رادیولوژی فعالیت می نماید.

باتوجه به ضرورت راه اندازی مقاطع تحصیلات تکمیلی در دانشکده ها با هدف تربیت نیروی متخصص، از سال 1388 دو رشته رادیوبیولوژی و حفاظت پرتویی و ژورنالیزم پزشکی تأسیس شد و اقدام به پذیرش دانشجو درمقطع کارشناسی ارشد کرد.در ادامه روند گسترش رشته های تحصیلات تکمیلی در دانشکده، از سال 1389 رشته بیوتکنولوژی پزشکی (زیست فناوری پزشکی) و در سال 1395 رشته خون شـناسی آزمایشگاهی و بانک خون (هماتولوژی) نیز به رشته های مقطع کارشناسی ارشد اضافه گردید.

 

 

چشم انداز

ارائه الگوی نوینی جهت تعریف و اجرای فعالیتهای آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و اجرایی.

افتخار ما این خواهد بود که فارغ التحصیلانی عالم، اخلاق مدار، پژوهشگر و آماده خدمت رسانی مؤثر در عرصه سلامت تربیت کنیم. انجام پروژه های تحقیقاتی و عمرانی هدفمند و هماهنگ با سیاستهای کلان سلامت و آموزش، از دیگر اهداف این دانشکده می باشد. افتخار ماست که کلیه دروس عمومی را با استفاده از جدیدترین روشهای رایج در دنیا، به کلیه دانشکدههای دانشگاه ارائه دهیم و بیش از پیش شاهد رتبههای برتر در سطح کشور باشیم. رسالت دانشکده پیراپزشکی توسعه کیفی و روزآمد آموزش و همچنین توسعه تحصیلات تکمیلی گروههای تخصصی و عمومی، مهندسی فعالیتهای فرهنگی در مباحث اقتصادی، سیاسی و مدیریتی همراه با میدان دادن به ارادهها می باشد. همچنین ارتقاء سرانه تولید علم حاصل از پژوهشهای علمی و کاربردی اعضاء هیئت علمی و دانشجویان از طریق برگزاری کارگاههای پژوهشی، کنگرههای علمی و علم سنجی در برنامه هـای این دانشکـده می باشد.

 

فضای فیزیکی

دانشکده پیراپزشکی در زمینی به مساحت 8800 متر مربع و زیربنای حدود 2500 متر مربع در خیابان مشکین فام شیراز واقع شده است. این دانشکده دارای 3 ساختمان مجزا شامل 17 کلاس درس، 12 آزمایشـگاه، 4 کارگاهکـامپیوتر، سالن آمفـیتئاتر، کتابخـانه، قرائت خانه ومرکز اینترنت می باشد.

امکانات ورزشی موجوددردانشکده شامل یک سالن ورزشی که بامساحت 53 مترمربع احداث شده وبه وسایل مختلف ورزشی برای استفاده دانشجویان وکارکنان مجهزشده است.

سالن غذاخوری به مساحت 280مترمربع دردوطبقه مجزا، نمازخانه بامساحت 86 مترمربع وبوفه با مساحت 12 مترمربع برای استفاده دانشجویان وکارکنان مورداستفاده قرارمی گیرد.


مساحت دانشکده :

متراژ کلی : 8800 متر مربع             فضای فرهنگی : 400 مترمربع         آموزشی : 3054مترمربع          پژوهشی : 200مترمربع

زیرزمین : 400 مترمربع                  همکف : 1627 مترمربع                  طبقه اول : 1627 مترمربع          نگهبانی:36مترمربع

انبار : 55+90 مترمربع 
 
 

گروه های آموزشی :
 
گروه علوم آزمایشگاهی
 
گروه رادیولوژی
 
گروه زبان انگلیسی
 
گروه عمومی (بخش ادبیات فارسی، بخش کامپیوتر، بخش تربیت بدنی)
 
گروه ژورنالیزم پزشکی


 مقاطع تحصیلی :

کارشناسی پیوسته علوم آزمایشگاهی     

کارشناسی پیوسته  رادیولوژی

کارشناسی ناپیوسته روزانه علوم آزمایشگاهی      

کارشناسی ناپیوسته روزانه رادیولوژی
 
 
 
مقاطع تحصیلات تکمیلی :

کارشناسی ارشد  ژورنالیزم پزشگی

کارشناسی ارشد رادیوبیولوژی 

کارشناسی ارشد بیوتکنولوژی 
 
کارشناسی ارشد  خون شناسی و بانک خون 
 
 
تاریخ به روز رسانی:
1399/04/31
تعداد بازدید:
3923
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان فارس می باشد.
افراد https://www.sums.ac.ir
Powered by DorsaPortal