آموزش واحد بین الملل
درباره واحد بین‌الملل
در راستای سیاست بین‌الملل‌سازی دانشگاه‌های کشور و به‌منظور ارتقاء هرچه بیشتر جایگاه دانشگاه علوم پزشکی شیراز در میان دانشگاه‌های جهان، معاونت بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی شیراز در بهمن ماه سال 1393 تاسیس گردید. پیش از این زمان ارتباطات بین‌المللی دانشگاه از طریق واحد ارتباطات بین ‌المللی معاونت پژوهشی و فناوری دانشگاه پیگیری می‌شد.
جذب و آموزش دانشجویان خارجی در رشته‌ها و مقاطع مختلف تحصیلی، توسعه ارتباطات بین‌المللی با دانشگاه‌های مختلف جهان، گسترش فعالیت‌های پژوهشی و آموزشی بین‌المللی مشترک و توسعه توریسم درمانی با هماهنگی معاونت درمان از مهمترین اهداف معاونت بین‌الملل است.


کلیات فرایند جذب دانشجویان بین‌الملل
با توجه به تائیدیه وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، دانشگاه علوم پزشکی شیراز می‌تواند در رشته مقاطع مختلف با شرایط خاص به جذب دانشجویان خارجی در قالب پذیرش آزاد اقدام نماید. برای رشته مقاطع مصوب نیاز به اخذ مجوز جدید از وزارت بهداشت نمی‌باشد. ظرفیت پذیرش حسب مجوزهای  وزارتی، پیشنهاد گروه و تائید نهایی شورای آموزش بین‌الملل تعیین می‌گردد؛ اما هرگز بیش از ظرفیت درخواستی گروه مربوطه نخواهد بود. برای رشته مقاطع غیر مصوب که حسب نیاز کشورهای مختلف در دانشگاه طراحی و پیشنهاد می‌شود، درخواست گروه / مرکز تحقیقات مربوطه در کمیته تطبیق معاونت بین‌الملل دانشگاه مشتکل از معاونت آموزشی، معاونت بین‌الملل، رئیس دانشکده مربوطه، اساتید صاحب نظر و مدیران گروه‌های آموزشی و نمایندگان وزارت بهداشت بررسی و در صورت تصویب از طریق سایت انگلیسی معاونت بین‌الملل (ویژه پذیرش دانشجویان خارجی) و نیز سایت ملی Education Iran (در دست احداث) اعلام شده و تبلیغات بین‌المللی صورت می پذیرد.


فرایند جذب دستیاران تخصصی، فوق تخصصی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی خارجی در دانشگاه علوم پزشکی شیراز
تاریخ به روز رسانی:
1398/07/02
تعداد بازدید:
714
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان فارس می باشد.
افراد https://www.sums.ac.ir
Powered by DorsaPortal