گروه ژورنالیزم پزشکی


مدیر گروه ژورنالیزم پزشکی

 
مدیر گروه : دکتر لیلا قهرمانی

عضو هیأت علمی گروه ژورنالیزم پزشکی

شماره تماس07132270240

پست الکترونیکی:
Leila_ghahramani@yahoo.com


برای دانلود کلیپ معرفی گروه اینجا کلیک کنید

معرفی رشته و گروه

  

ژورنالیزم پزشکی علم جدیدی در دنیاست که سابقه تدریس آکادمیک آن در مقایسه با بسیاری از علوم دیگر بسیار کوتاه است. این رشته حاصل تلفیق پزشکی بعنوان یک " علم"  و ژورنالیزم بعنوان یک " هنر"  است. تعداد معدودی از دانشگاه های معتبر دنیا در حال حاضر این رشته را بصورت آکادمیک ارائه می نمایند. دانشگاه علوم پزشکی شیراز اولین و تنها دانشگاه در کل منطقه و ایران است که ارائه کننده این رشته می باشد. طراحی کوریکولوم و بنیانگذاری این رشته در ایران به همت دکتر بهروز آستانه که خود دانش آموخته این رشته از دانشگاه وست مینستر لندن می باشند از سال 1385 آغاز و مراحل ارزیابی و تأیید آن تا سال 1387 ادامه یافت تا اینکه اولین دانشجویان این رشته از مهر ماه 1388 در قالب کنکور کارشناسی ارشد ناپیوسته وزارت بهداشت جذب گردیدند.

رشته ژورنالیزم پزشکی در مقطع کارشناسی ارشد ارائه می گردد و کلیه دانش آموختگان رشته های پزشکی و پیراپزشکی که حداقل دارای مدرک کارشناسی می باشند مجاز به شرکت در امتحان می باشند هدف دوره آموزش و تربیت فارغ التحصیلانی است که با آگاهی کامل از اصول پژوهشی و ملاک ها و معیار ها ی فنی و اخلاقی مرتبط با آن بتوانند به نحو بهینه در طراحی، اجرا و ساماندهی، پژوهش نقش داشته و نهایتاً حاصل پژوهش را بتوانند در قالب صحیح و به روز به هر دو زبان فارسی و انگلیسی نگارش نمایند. دانشجویان همچنین توانمندی درک محیط و ساختار دفاتر مجلات پزشکی را آموزش دیده و در راه اندازی و به روز رسانی وب سایت مجلات و مدیریت آنها کار آزموده خواهند شد.  لذا با تأکید ویژه بر توانمندی زبان انگلیسی واحد های گوناگون مانند اپیدمیولوژی، آمار حیاتی، تولید اینترنتی، ویرایش مقالات و مفاهیم پایه و پیشرفته ژورنالیزم پزشکی در زمینه های مختلف،غربالگری مقالات، داوری، علم سنجی و غیره را آموزش خواهند دید.

اعضا هیئت علمی این گروه همه از متخصصین و نام آوران حیطه های تخصصی خود بوده و همین توانمندی کمک نموده که دانشگاه علوم پزشکی شیراز بتواند نقش بی بدیلی در حیطه ژورنالیزم پزشکی کشور ایفا نماید. 

تاریخ به روز رسانی:
1399/07/29
تعداد بازدید:
1355
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان فارس می باشد.
افراد https://www.sums.ac.ir
Powered by DorsaPortal