فارسي |  Language:  English     
 
 RSS چيست؟

RSS
مخفف عبارت (Really Simple Syndication) است. RSS نوعی از اسناد XML است که برای به اشتراک گذاشتن یا استفاده از عنوان‌های خبرهای جديد یا تيترهاي يک سايت طراحی شده ‌است.

استفاده از (RSS) اين امكان را به كاربران اينترنت مي‌دهد كه بدون سر زدن به سايت ها يا وبلاگ های مورد علاقه‌شان و تنها با ثبت نشاني (RSS) در يکی از مرورگرها يا نرم افزارهای خبرخوان(RSS Reader) از آخرين به روز رساني آنها مطلع شوند. اين خدمات باعث صرفه‌جويي در وقت كاربران اينترنت مي‌شود و آنها را از سرگرداني و سردرگمي در سايت هاي اينترنتي نجات مي‌دهد.
 

RSS Reader
چيست؟

RSS
Reader يك نرم افزار خبرخوان الكترونيكي ‌است. اكنون نرم افزارهاي بسياري در اين زمينه وجود دارند كه اکثرا رايگان هستند و مي توانيد با نصب آنها روی رايانه خود فهرست آخرين اخبار سايت های مختلف را ببينيد و با لينک بر روی اخبار مورد نظر خود آنها را در سايت اصلی بخوانيد.‌ هم‌اكنون بسياري از مرورگرها از جمله اينترنت اکسپلورر(نسخه 7)، نت‌اسكيپ، موزيلا و اپرا مجهز به RSS Reader هستند.  نرم افزار Outlook از مجموعه office نیز دارای این قابلیت میباشد هر چند که جزء نرم افزارهای رایگان در این زمینه نیست.

دو نمونه از اين نرم افزارها را می توانيد از مسیر زیر دانلود و نصب کنيد:

·         
Feed Reader    نرم افزاری با رابط کاربری و امکانات کامل (4 مگابايت)
·          Sharp Reader   نرم افزاری کم حجم ، ساده و قابل استفاده (800 کيلوبايت)
 

خدمات
RSS در سايت دانشکده پیراپزشکی

کافيست يکی از نرم افزارهای خبرخوان (
RSS Reader) را در رايانه خود نصب کنيد و با کليک روی کليد  و کپی خط نشانی در نرم افزار مورد استفاده خود، فهرست روزآمد تازه های سایت را در نرم افزار خبرخوان خود مشاهده نموده و با استفاده از لينک موجود به صفحه اصلی آن وارد شويد.


تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1391-5-7 12:22        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ