بخش امانت:

مقدمه:

 بخش امانت  یکی از فعال ترين بخش های كتابخانه به شمار می آيد . مهمترين وظيفه اين بخش امانت دادن كتابهای غير مرجع است. كتابهای اين بخش در دو قسمت مجزا(كتابهای فارسی، كتابهای لاتين) رده بندی شده اند.نظام رده بندی كتابهای موجود بر اساس رده بندی كنگره ( LC) و نظام رده بندی کتابخانه پزشکی آمریکا ( NLM )می باشد كه جوابگوی نيازهای دانشجويان در مقاطع مختلف تحصیلی كارشناسی، كارشناسی ارشد، دكتری و اساتيد می باشد.

 

نحوه استفاده از منابع موجود:

الف: عضویت:
1-ارائه كارت دانشجويي
2-تكميل فرم عضويت
3-يك قطعه عكس

ب: امانت دهی:

نحوه امانت منابع بدین شرح می باشد:

دانشجویان رشته رادیولوژی و علوم آزمایشگاهی: 3جلد کتاب به مدت یک هفته
دانشجويان كارشناسي ارشد بيوتكنولوژي ، راديوبيولوژي ، مديكال ژورناليزم : 5 جلد كتاب به مدت يك هفته

سایردانشجویان : 1 جلد کتاب به مدت یک هفته    

نشریات وکتابهای مرجع و پایان نامه ها و روزنامه ها باید در محیط کتابخانه استفاده شوند.

 

ج. رزرو كتاب

در صورتی كه تمامی نسخ یک كتاب قبلاً امانت داده شده و مراجعه كننده مايل به رزرو آن كتاب باشد ، کتابدار بخش امانت نام شخص رزرو کننده و کتاب موردنظررا درلیست رزرو قرار می دهد.

 

د. تمديد كتاب

امانت گيرندگان با توجه به تاريخ برگشت، موظفند كتاب را در موعد مقرر، عودت و يا تمديد نمايند. در صورت نياز به تمديد، ‌كتابدار ميز امانت پس از كنترل در مورد رزرو نبودن كتاب مورد نظر ، مدت امانت را مطابق آیین نامه تمديد می كند و در صورت رزرو بودن، كتابدار به متقاضی،برگشت كتاب را اعلام می نمايد

 

ه . تسویه حساب با كتابخانه

كليه كاربران در پايان تحصيلات خود ملزم به تسویه حساب با كتابخانه هستند . بدين منظور كاربر، برگهء تسویه حساب را  به بخش امانت تحويل داده و در صورت نداشتن كتاب يا ديگر مواد كتابخانه اي در امانت ، برگه تسویه  توسط مسئول بخش امضاء و مهر می شود . اگر كاربر، كتاب امانی خود را عودت نداده و يا مفقود كند ، طبق آیین نامه کتابخانه قبل از تسويه حساب موظف به جبران خسارت می باشد.

تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1390-8-21 16:30        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ