هدف از ارائه  زبان پیش دانشگاهی تقویت ساختارهای اساسی  و لغات پایه ای  زبان وهم چنین درک مطلب می باشد. دانشحویانی  که نمره کنکور زبان انها کمتر از 50 درصد می باشد موظف به اخذ این درس می باشند.  در حال حاضر از دوکتاب Comments and Concepts , New Headway-Workbook Pre-intermediate بعنوان کتب درسی استفاده میشود و دو نفر از همکاران گروه زبان مشغول تهیه کتاب بهتری برای این مقطع می باشند.

در زبان  عمومی (1)  که تمام دانشجویان اعم از کاردانی ، کارشناسی و مقاطع بالاتر بایستی بگذرانند همه مهارتهای زبانی بالاخص   مهارت خواندن  مورد تاکید است.  در این درس دانشجویان  حدس زدن  معانی کلمات  بدون مراجعه  به دیگشنری و دیگر فنون خواندن را فرا میگیرند.  همچنین  دایره لغات دانشجویان نیز بیشتر شده و آنها  اماده فراگیری  لغات نیمه تخصصی  و تخصصی می شوند. کتاب زبان عمومی یک Improving Reading Skills می باشد که بوسیله از اعضای گروه زبان تهیه شده است و در آن پس از فراگیری مهارتهای یادگیری لغت ودرک مطلب طی دروس مختلف و تا حدی مرتبط با زمینه های بهداشتی، دانشجویان مهارتهای یادگیری لغت ودرک مطلب را عملا" تجربه میکنند.

در درس زبان عمومی (2) یا نیمه تخصصی  که مختص  دانشجویان  کارشناسی و مقاطع بالاتر است  باز هم با تاکید  بر مهارت خواندن،  دانشجویان با لغات نیمه تخصصی (academic)  که مشترک در اغلب رشته های علوم پزشکی می باشد  آشنا می شوند و مهارتهای خواندن خود را تقویت می نمایند. کتاب درسی این مقطع Reading Science and Medicine in English می باشد که به وسیله همکاران گروه زبان تهیه شده است.  
دروس تخصصی که محتوای ان بر اساس رشته  تخصصی دانشجویان می باشد بعد از زبان  عمومی (2)  ارائه می گردد. و دانشجویان  هر رشته ای باید درس تخصصی  مربوط به رشته خود رابگیرند.  در این درس دانشجویان  با کلمات  تخصصی و ساختارهای خاص بکار رفته در متون تخصصی، آشنا  می شوند.  با گذراندن  دروس زبان  عمومی (1)، عمومی (2) و تخصصی دانشجویان  معمولا" در خواندن  کتب رشته خود به زبان انگلیسی مشکل خاصی نخواهند داشت.
  ارزشیابی  در این دروس حداقل شامل   2 امتحان  میان ترم  و پایان ترم  می شود. و گاها" در بعضی از دروس کوییز هم گرفته می شود. امتحانات معمولا" ترکیبی از سئوالات چهار جوابی  ، تشریحی  ویا پاسخ کوتاه می باشد.
 هدف از درس نگارش علمی که مختص  دانشجویان پزشکی و دندانپزشکی  می باشد یادگیری  نوشتن جملات  ساده ، مرکب و پیجیده و  مرحله  بعدی آن یعنی  پاراگراف  نویسی و ترکیب پاراگراف برای نوشتن  مقاله  می باشد. ارزشیابی در این درس عمدتا" بصورت تشریحی می باشد.
گروه زبان دارای آزمایشگاه زبان، کتب ، نوار –CD و ویدئو کاست های مربوط به یادگیری زبان می باشد که دانشجویان در تمام طول روز می توانند با مراجعه به آنجا  و راهنمائی  گرفتن از کارشناس آزمایشگاه به تقویت زبان انگلیسی  خود مبادرت نمایند. گروه زبان هم چنین جهت  ویراستاری مقالات علمی به زبان انگلیسی جهت اساتید، دستیاران و دانشجویان مرکز مشاوره زبان را از بهمن 85 راه اندازی کرده است که متقاضیان  می توانند در موارد لازم به این مرکز طبق جدول اعلام شده توسط گروه ( موجود در سایت دانشگاه )   مراجعه نمایند.
 
تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1396-11-30 14:31        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ